• Rejestracja użytkownika

Aby uzyskać pełną możliwość korzystania z funkcji serwisu konieczna jest rejestracja. W tym celu należy kliknąć Zarejestruj się i wybrać typ konta - "Użytkownik".

Następnie należy wypełnić formularz rejestracyjny, podając proponowane przez siebie login i hasło, oraz swój adres e-mail, wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych, a także poświadczyć znajomość regulaminu. Formularz zostaje wysłany po naciśnięciu przycisku "Załóż konto".

Na adres e-mail podany w formularzu wysłany zostaje link aktywujący konto, którego kliknięcie kończy proces rejestracji. Od tego momentu można w pełni korzystać z serwisu, logując się na stronie głównej.

• Rejestracja duszpasterza

W celu dodania parafii lub kościoła do bazy danych, użytkownik musi być zarejestrowany jako "Duszpasterz". Jedynie rejestracja tego typu konta umożliwi tę opcję, jak również możliwość edycji danych zawartych w profilu parafii.

Aby uzyskać pełną możliwość korzystania z funkcji serwisu konieczna jest rejestracja. W tym celu należy kliknąć w pasku menu ostatni przycisk z prawej strony: Zarejestruj się.

Na adres e-mail podany w formularzu wysłany zostanie link aktywujący konto, którego kliknięcie kończy proces rejestracji. Od tego momentu można w pełni korzystać z serwisu, logując się na stronie głównej.

• Rejestracja parafii

Dodawanie nowych parafii jest możliwe tylko przez upoważnione do tego osoby, które posiadają zarejestrowane konto typu "Duszpasterz".

Aby dodać nową parafię należy kliknąć przycisk Zgłoszenie w profilu Duszpasterza. Następnie należy wypełnić formularz zgodnie z polami w nim zawartymi i nacisnąć przycisk "Rejestruj".

Aby uniemożliwić zakładanie parafii przez osoby do tego nieupoważnione, bądź też zakładanie fikcyjnych parafii, każda rejestrowana parafia jest weryfikowana z bazą danych archidiecezji. Po weryfikacji parafia staje się widoczna dla Użytkowników i mogą zapisywać się do niej wierni.

Możesz przyspieszyć proces weryfikacji kontaktując się z nami z telefonu, lub z adresu e-mail widniejących w spisie parafii archidiecezji pod adresem kontakt@ogloszeniaparafialne.pl lub pod numerem +48 61 622 72 78.

• Logowanie

Przed pierwszym zalogowaniem konieczna jest rejestracja. Jeżeli posiadasz już swój login i hasło wpisz je w polach "Login" i "Hasło" a następnie naciśnij przycisk "Zaloguj". Zaznaczając okno "Pamiętaj mnie" następne logowania do serwisu z tego komputera będą obywać się automatycznie.