OgloszeniaParafialne.pl to społeczność internetowa zrzeszająca wspólnotę katolicką wokół własnych parafii.

Założeniem twórców jest stworzenie serwisu zawierającego bazę danych o parafiach z całej Polski, do których za pośrednictwem Internetu będą mogli zapisywać się należący do nich wierni.

Znajdziemy tutaj bieżące informacje o życiu swojego duszpasterstwa – ogłoszenia parafialne, terminy Mszy Św. i innych wydarzeń skupiających się wokół parafii. Jednocześnie mamy możliwość łatwego kontaktu z księżmi pełniącymi w niej posługę, jak również księża otrzymają narzędzie do bezpośredniego kontaktu z parafianami.

Korzystanie z serwisu będzie bezpłatne – zarówno dla parafian, jak i dla parafii.

Schemat działania serwisu:
  1. Zgłoszenie parafii.
    Dana parafia zostaje zgłoszona przez Duszpasterza pełniącego w niej posługę. Duszpasterz wypełnia formularz rejestracyjny, podając wezwanie parafii, jej adres, telefon i adres e-mail.
  2. Weryfikacja.
    Aby zapobiec dodawaniu parafii bez ich zgody, rejestracja kończy się weryfikacją. Numer telefonu lub adres e-mail sprawdzany jest w bazie danych archidiecezji. Na wskazany numer wykonujemy telefon z pytaniem czy parafia rzeczywiście wyraziła chęć rejestracji.
  3. Dodawanie danych o parafii.
    Po procesie weryfikacji, zgłaszający parafie otrzymuje prawa uzupełnienia informacji o parafii, dodawania zdjęć, terminów mszy świętych, uzupełniania tablicy ogłoszeń.
  4. Do parafii zapisują się wierni.
    Osoby odwiedzające serwis zapisują się do swoich parafii. Parafia może poinformować swoich wiernych o istnieniu serwisu w gazetce parafialnej, w gablocie ogłoszeń, lub podczas tradycyjnych ogłoszeń parafialnych.