Parafia pw.Stanisława Biskupa i Męczennika

miejscowość: Parciaki

Parafia pw.Stanisława Biskupa i Męczennika

W 1905 r. został kupiony drewniany kościół z parafii Czarnia k. Myszyń-ca. Kościół ten pw. Trójcy Przenajświętszej został zbudowany w Parciakach w kształcie krzyża z czterema przybudówkami w latach 1905-1909. Abp A.J. Nowowiejski dekretem z 15.07.1909 r. utworzył samodzielny ośrodek duszpasterski w Parciakach jako filię parafii Baranowo. Parafia pw. św. Stanisława BM w dekrecie wizytacyjnym z 1912 r. występuje już jako parafia. Bullą „Totus Tuus Poloniae Populus" Papieża Jana Pawła II z 25.03.1992 r. parafia Parciaki została włączona do Diecezji łomżyńskiej z Diecezji płockiej.